top of page

710

האנשים מאחורי עדות

חברות וחברי צוות עדות 710

המתנדבות והמתנדבים ב"עדות 710" באים ממקומות שונים במובן הגיאוגרפי, המקצועי והרגשי. 

בדרך קסם נוצר ארגון של מתנדבים ומתנדבות שבמסירות מוחלטת עושים הכל ללא שום ציפיה לתמורה חומרית או אישית. פסיפס אנושי ומגוון של רצון טוב ועבודה מקצועית, מבלי לצפות לשום תמורה חומרית או אחרת.

עדות היא תהליך עדין ורב-תחנות. הקשר עם מוסר/ת העדות מתחיל בשיחה אישית, עובר למפגש עם שניים מטעם עדות 710 - אחד/ת מאחורי המצלמה ואחת/ד בשיחה עם העד/ה. אנחנו באים להקשיב.

א.נשי מקצוע עורכים את העדות ומקטלגים אותה, והיא מוחזרת אל העד/ה. 

מאות העדויות שאתם יכולים לצפות בהן עברו עריכה, בקרת עריכה, קיטלוג, בקרת קיטלוג, והועלו בהסכמת העדים/ות. 

עדות 710 מחולקת לצוותים. רוח טובה מתקיימת בינינו, של הבנה והכרה בכך שכל אחד/ת מאיתנו עושה את המירב האפשרי והמיטב שלו/ה.

חגי שריר

קולוריסט בעל נסיון של 30 שנה בצילום, תאורה, עריכה ובימוי הבאים לביטוי בעבודת הצבע שלי.
איש חינוך מיוחד מומחה בתחום הספקטרום האוטיסטי.
בעל מומחיות ומורה לתיקשוב וניהול רשתות מוסמך סיסקו.
גרוש ואב ל3 , חי בתל אביב.

טליה תיבון

טליה תיבוּן היא במאית סרטים דוקומנטריים זוכת פרסים ומועמדת בין השאר לפרסי Emmy, Bafta ו–IDA, המחלקת את חייה בין לונדון וניו יורק. סרטיה מוקרנים והוקרנו בנטפליקס, אמזון, נשיונל גאוגרפיק ועוד. לעשייה דוקומנטרית הגיעה אחרי עשור ב–CNN. במהלך הקריירה שלה צילמה בארבע יבשות; מתוככי הבית הלבן והפנטגון ועד בורדלים במקסיקו או כפרים נידחים בלאוס, ניגריה ולפלנד; היא זכתה להכיר ולראיין פליטי מלחמה, סוחרי סמים, בכירי הסי אי איי, רודפי סופה וזקני שבטים אינדיאנים. המשותף לסרטיה הוא סיפורים אנושיים ליד, ומאחורי. טליה מתנדבת בתחומים שונים בעדות 710 מאז נובמבר 2023

ליאת לבונטין

פרופ' ליאת לבונטין, חברת סגל בפקולטה למדעי הנתונים וההחלטות וראשת התכנית למדעי ההתנהגות, בטכניון. פסיכולוגית חברתית-יישומית. חוקרת ומפרסמת מאמרים בנושאים של התנהגות פרו-חברתית, אמונה בשינוי, והיתרונות של חשיפה עצמית. מראיינת ותיקה. https://sites.google.com/view/liatlevontin/home

רבקה טננבוים-פרצל

ד"ר לפסיכולוגיה, בעלת רשיון לעסוק בפסיכולוגיה בישראל ובניו יורק, עוסקת בכתיבה ספרותית, רעייה, אמא וסבתא.
העבודה בעדות מאפשרת לי לזכור, לא להדחיק ולא לשכוח את הטראומה האישית והלאומית שעברנו בשבעה באוקטובר. תעוד העדויות הוא בעיני התחלה של ההחלמה לה זקוקים ניצולי וגיבורי המעגל
הראשון, יחד איתנו, המקשיבים, והעדים לעדים.
בעדות, אני עוסקת בראיונות ובכתיבת תוכן, ופעילה בתחום הליווי הריגשי.

מיכל אבן

אשת רדיו, עיתונאית, יוצרת פודקאסטים, עורכת מוזיקה, ומרצה. אדם אוהבת טבע, ומייחלת שטבע האדם יהיה לבחור באהבה.
עד שבעה באוקטובר הייתי עובדת מילים. וביום ההוא, אובדת. אבל גם היום אני יודעת שהרדיו הוא החבר הכי טוב שלי, ואיתו הילד שנולד לו - הפודקאסט. אני מאמינה בדיאלוג ויש לי תמיד המון שאלות לשאול וסקרנות לשמוע את התשובות. אני מרגישה חובה לדעת מה קרה לא.נשים ב-7 באוקטובר, כדי לנסות להרגיש משהו ממה שהם מרגישים ולהבין מה הם עברו, גם אם לעולם לא אבין; אם אדע, אם אקשיב להם, אולי הם ירגישו וידעו שהם לא לבד. את המרחב לעשות את כל זה יצרו הא.נשים שהקימו את עדות 710. להיות חלק מפלא כזה אחרי שהכל קרס מאפשר להחלים ולרפא. בעדות 710: ראש מחלקת פודקאסטים, מפיקה ועורכת ראשית.

תהלה דרמון מלכה

מרצה וראש חוג במכללת הרצוג, היסטוריונית וחוקרת שואה וחברה ישראלית בראשית שנות המדינה. תחום המחקר שלי עוסק בנעדרים לאחר השואה ובעיצוב זיכרון השואה.
לצערי אירועי ה7/10 העלו מחדש את סוגיית הזיכרון וחשיבותה של הנצחה ולכן הצטרפתי לארגון עדות 710 במסגרתו אני עוסקת בעיקר בראיונות, תחקיר ומחקר

טלי נוי

נשואה ואמא ל2 בנות. בעלת 3 תארים ב: הנדסת תעשיה וניהול, מנהל עסקים MBA, ועבודה סוציאלית. עבדתי שנים כמנתחת מערכות, וכעת אני עו"ס ומנחת קבוצות. חובבת צילום מאז ומתמיד. מאמינה בחשיבות הגדולה של עדות 710.

ישי פרנקל

בן 24 משדרות. בוגר תנועת אחריי ומשצ״ים, בוגר שנת שירות של הסוכנות היהודית בקנדה. פעיל חברתי, מנגן בחצוצרה ותופים ומפתח אוטומציות בחברת Healthy.io. בגיל 10 פתח ערוץ יוטיוב (HowToEvery) עם הדרכות על תוכנות מחשב, עריכת וידאו וחדשות טכנולוגיה. שיחק בהצגות של האופרה הקלה בנגב ומעבדתרבות דימונה. מנהל מחלקת דיגיטל ופרסום בעדות 710.

חן ליאופולד

צלמת וידאו, אמנות ודוקו. מתעדת מחאות ואקטיביסטית. בעבר צלמת עיתונות וכיום יוצרת כתבות וסרטי רשת. תמיד האמנתי בכח המצלמה לשנות מציאות. החל מפוטותרפיה ועיבוד חוויות אישיות וכלה בתיעוד עוולות חברתיות ויצירת שינוי דרך צילום אקטיביסטי. נשואה ואמא ל-3

נעמי פרס אבירם

אני נעמי פרס, עורכת קולנוע וטלוויזיה בעלת ניסיון של למעלה מ-30 שנה. אני אוהבת את העבודה המגוונת והמאתגרת של ליצור סיפורים מרתקים מתוך החומר הגלם. גרתי בתל אביב רוב חיי הבוגרים ובשנים האחרונות אני גרה ברמות השבים שם יש לי אולפן עריכה. אני משתפת פעולה עם במאים, מפיקים וצוותים מקצועיים מהשורה הראשונה, ואני תמיד מחפשת את הפרויקט הבא שיעורר בי השראה. אני שמחה להיות בעדות 710 ולקחת חלק בפרוייקט המדהים הזה. אני בטוחה שאני יכולה לתרום הרבה מהיכולות והמומחיות שלי להצלחת המשימה המשותפת.

דוברת עברית, אנגלית וספרדית

אורית וינברג

עובדת סוציאלית בהכשרתי. 24 שנים בשירות קבע במערך בריאות הנפש ומערך הנפגעים.
עסקתי רבות בהפקת סרטי דיוקן ודוקו.
נכון להיום אני עוסקת בחישול ברזל ( נפחית ברזל). משתתפת ומציגה בתערוכות . אני גם אוצרת תערוכות אומנות. שמחה ומתרגשת על ההזדמנות להיות חלק ממיזם עדות 710. גרה ברעות.

נחום פרצל

יליד צ'ילה, בעל תואר שני במינהל עסקים, עבד במערכת הבנקאות בארץ ובחו"ל בתפקידי ניהול בכירים. מוזיקאי חובב, בן זוג, אבא וסבא.
כבן להורים ניצולי שואה ומחנות ריכוז תיעדתי את סיפורם בסוף חייהם. תעוד ממקור ראשון של אנשים שחוו את אימי המלחמה משמעותי עבורי באופן אישי ומעניק חשיבות מיוחדת לעבודתי בעדות. אני מנסה לתרום לארגון כ יו"ר ועדת הביקורת, עוזר בגיוס משאבים ובתרגום

שגיא אלוני

אבא של בן, ירדן ורז. בחיים הרגילים שלי עצמאי, מנהל פרויקטים בתחום התשתיות והסביבה. עובד, בין היתר, על הקמת הרכבת הקלה והמטרו של גוש דן. כשלא מגדל ילדים או בעבודה, אוהב לחשוב על הרעיונות הגדולים של הפיזיקה, הביולוגיה, ההיסטוריה, הפילוסופיה, האמנות והקולנוע. ב-07.10, ביחד עם קבוצה קטנה של אנשים שאת רובם לא הכרתי, הקמתי את עדות 710. מאז החיים שלי, ושל הרבה אחרים, השתנו מאד. משמש כיו"ר עדות 710 וגאה בכל השותפים לדרך.

יעל נצר

תואר שלישי במדעי המחשב בתחום בלשנות חישובית ולימודי תואר שני בספרות עברית באוניברסיטת בן גוריון. חוקרת מובילה במרכז למדעי הרוח הדיגיטליים באוניברסיטה העברית ושותפה במעבדת מדעי הרוח הדיגיטליים בחיפה. מלמדת, חוקרת ובונה ארכיונים דיגיטליים אישיים ולא מוסדיים (עם קרן שוסטר). ממובילות ארכיון ׳המזרחיון׳ למאבקים חברתיים.
מיד אחרי שבעה באוקטובר הבנו את חשיבות תיעוד האירועים, נתקלנו בקריאה להשתתפות בעדות 710 והצטרפנו - כדי להקים ולבסס את תשתית הידע ליצירת הארכיון ההיסטורי.

דורי סלע

30+ שנות נסיון בעסקים בין לאומיים בחברות היי טק וכיועצת עצמאית. הכשרה מקצועית כעובדת סוציאלית, טריינר ב NLP והסמכות בלימודי הילינג, קלפים וטיפול שונים. סבתא פעילה ל 3 . עובדת גם בטיפול באנשים בעיקר בשינויי תעסוקה ומתנדבת כממטור עסקי שמספר מייזמים. מחברת ספר עסקי - Business Meetings That Work שהיה בסט סלר באמזון. תחביבים פעילים - רקודי עם, ריקודי בטן, ציור וצילום.

דורית עוז

עובדת סוציאלית MA, פסיכותרפיסטית, מטפלת משפחתית וזוגית מוסמכת, מדריכה. עובדת בקליניקה פרטית.
במשך 15 שנה ניהלתי תחנה טיפולית "חוף הגליל" ועבדתי במסגרות טיפוליות שונות.
קולנוענית דוקומנטרית אישית, יוצרת ומלמדת. מנחת קבוצות iDocu
בעלת ניסיון רב בטיפול ותיעוד מגוון רחב של אוכלוסיות ובעיות, כולל טיפול בטראומה.
נשואה + 3 ילדים ו 6 נכדים.
גרה בתל אביב. ישראל

תמר גן-צבי

עורכת סרטים (לרוב) תיעודיים. מרצה בכירה בבית הספר לקולנוע ולאומנויות מעלה בירושלים, ובמסגרת זו גם חונכת את הסטודנטים בעריכת סרטי הגמר. הצטרפתי ל״עדות 710״ בתאריך 10.10.23 כדי לערוך עדויות, וזכיתי להיות חלק מהצוות שהגדיר את הקווים המנחים ואת תהליכי העבודה המוקפדים שלנו. כיום מנהלת את מחלקת עריכת הוידאו במיזם. ירושלמית, מלידה ועד בכלל, נשואה ואמא לשלוש.

עטר קרן

אבא לשלושה-נעם גוני ואורי, נשוי בכיף ללוטם.
עוסק בקולנוע מעל כ-15 שנה, מורה לקולנוע מעל עשור ובעל עסק לצילום, בימוי ועריכת סרטים
עוסק כמחנך כיתה בבית הספר כרמל זבולון ביגור
, בזמני הלא פנוי מאמן חוגי כדורסל לכיתות א-ד

ענבל שפרינצק גואלמן

בימאית ועורכת סרטי תעודה משנת 2009.
מנחה לבגרות בקולנוע בכפר הנוער כדורי.
בין סרטיה:
״להיות כמו אבי״. יס-דוקו. זוכה פרס היצירה התיעודית משרד התרבות.

״מאש שנדב״. כאן11

שלי קליין-אברהם

חברת צוות בתכנית 'מנהרת הזמן' שבמכללה האקדמית בית ברל. התכנית עוסקת בתיעוד תושבי הארץ ממגוון קהילות ומגזרים, בדגש על שותפות יהודית-ערבית.
כותבת ועורכת סיפורי חיים.
מנחת סדנאות תיעוד מטעם אתר TARASA לאיסוף ושיתוף זיכרונות. מתמחה בליווי אנשי מקצוע בתהליך הנגשת תוצרי הארכיון לקהילה.
מראיינת מבקשי מקלט, שורדי שואה ודור שני. כותבת הבלוג 'סיפורים היוצאים מן האלבום' במסגרת מיזם 'ישראל נגלית לעין' של יד בן צבי בירושלים.
בוגרת לימודי ספרות והיסטוריה באוניברסיטת תל אביב וחיפה.
נשואה ואם לשלושה, גרה בפרדס חנה.

ניר דפנא

נשוי למיכל ואב לרועי ויונתן, נולדתי וגדלתי בקיבוץ מעוז חיים אשר בעמק המעיינות.
"הייטקיסט" ואוהב טכנולוגיה, צלם חובב, סבא רבא שלי היה משורר וסבא שלי היה משורר וצלם.
רץ למרחקים ארוכים ורוכב אופניים ואופנועים אוהב כל ספורט אתגרי (כמעט).
ממקימי ומובילי עדות 710, אחראי על תחום פיתוח מערכות המידע ומצלם מידי פעם.

תמר פינגולד

יוצרת סרטים תיעודיים. 35 שנה במאית ומפיקה בטלוויזיה החינוכית . בימוי תכניות לימודיות חינוכיות וסרטים תיעודיים בנושאי - חברה, תרבות, תיאטרון, היסטוריה וספרות. בין הסדרות - הכל אנשים. בקריאה ראשונה, בלי סודות, פגישות עם סופרים ואמנים.
MA בתכנית הבינתחומית באמנויות באוניברסיטת תל אביב. מיקוד - קולנוע תיעודי אוטוביוגראפי.
בוגרת התכנית פוטו תרפיה- צילום ככלי טיפולי בבי"ס לחינוך, ת"א.
אמנית רב-תחומית - ציור, צילום, קאליגרפיה יפנית, מקיימת סדנאות תרפויטיות בצילום, ציור וכתיבה.
סבתא ל8 נכדים.

חמוטל פרת

אני חמוטל פרת, גרה בירושלים, נשואה ואם לבת ובן. בשנים האחרונות אני כותבת ומוציאה לאור סיפורי משפחות וביוגרפיות במסגרת המיזם שהקמתי, "לב הסיפור". בעברי הייתי במשך שנים רבות מפיקה ועורכת תכניות ב"טלעד", ובהמשך החיים עסקתי בהדרכה פדגוגית ובהנחיית קבוצות בארגונים חינוכיים שונים. יש לי תואר שני בחינוך ואני בוגרת מכון מנדל למנהיגות חינוכית. הייתי בין כותבי ההספדים לחברי קיבוץ בארי שנרצחו, ולפני כמה חודשים, מתוך הכרה בחשיבות התיעוד של אירועי שבעה באוקטובר ורצון להתגייס למען מטרה זו, הצטרפתי ל"עדות 710" בתפקיד מראיינת, עורכת תוכן ומבקרת עריכת תוכן.

ענת צום אילון

יוצרת ועורכת סדרות וסרטים תיעודיים. מלמדת קולנוע במחלקה לקולנוע, המדרשה, בית ברל. כותבת דוקטורט בנושא סרטי טראומה תיעודיים באוניברסיטת תל אביב ופרסמה מאמרים בנושא פנים וקול בסרטים תיעודיים. אם לשלושה, סבתא לאחד.

משה שיף

בוגר החוג לקולנוע באוניברסיטת תל אביב, שנים של עבודה בתעשיית הסרטים, 30 שנה צלם עצמאי, קולנוען בתחום הדוקומנטרי/תעשייתי/שיווקי, יוצר תוכן, פעיל מחאה, אזרח מאוד מודאג

אוהד אופז

ד"ר אוהד אופז, מיוזמי עדות 710, מוביל תחום תיעוד, קולנוע ופוסט במיזם. קולנוען, איש חינוך, מרצה בכיר במכללת אורנים, חוקר אתיקה דוקומנטרית ומומחה למיזמי מדיה ועדות חברתיים והיסטוריים טראומטיים. יוצר שותף של הסרט התיעודי "המקשיב" (עם מיכה ליבנה), המביא את סיפורו וגישתו של דורי לאוב, פסיכיאטר ניצול שואה, יוזם ארכיון העדויות הראשון.

אורית אופיר רונאל

וצרת סרטי תעודה, בימאית, תחקירנית לשעבר כתבת בעיתונות. בנוסף עובדת עם נוער בסיכון דרך קולנוע, בעלת תואר שני בלימודי ביטחון וראשון בתקשורת אמא לשלושה.

נעה בר חושן

חברת קיבוץ אפיקים. נשואה ואם לארבעה בנים. אשת חינוך ומורה הומניסטית. דר. לחינוך. מרצה במחלקה לאנגלית במכללת אורנים בנושאי חינוך. תחומי מחקר איכותני: תפקיד המחנך, להט"ב.

רוני לוינסון

חותר קיאק ומחנך ימי
בעלים של מועדון חותרי קיאק - KayakTruck
מוביל פרוייקט ״חותרי אשכול״ 2011-2020
צלם רחפן חובב ו360
אב ל4 ובן זוג לדפנה
תל אביבי ללא בועה

אורנית ברקאי

יוצרת דוקומנטרית ועמיתת מחקר באוניברסיטת ברנדייס בארה״ב. ניסיון בעיתונאות משודרת, עריכת תוכן, תרגום עברית/אנגלית. עניין בנושאי מגדר, זהות, תרבות, זיכרון וטראומה. הסרטים כוללים ״הובאו למנוחות: סיפורים קבורים אודות סחר המין היהודי״ (2024) ו-״עבר מתמשך: מסעות לטרנסיסטריה״ (2008) שעוסק בהעברה בין-דורית של זיכרון שואה. מאמר על עדויות שואה בסרט דוקומנטרי ״עבר מתמשך: עדויות שואה בסרט דוקומנטרי״ פורסם לאחרונה בכתב העת של האגודה הבינלאומית ללימודי שואת מזרח אירופה. בעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית/פרטנית מהאוניברסיטה העברית ותואר שני בתקשורת המונים/טלוויזיה ורדיו מאמרסון קולג׳.

ברק לומן

יוצר סרטים ואיש חינוך. מרצה במכללת אורנים ומעביר השתלמויות למורים במסגרת ארגון המורים. שנים רבות עסקתי בחינוך בלתי פורמאלי . נחשפתי לתחום העדויות במסגרת לימודי תואר שני באורנים, אצל ד"ר אוהד אופז. את תחום העדות חיברתי לתחום החינוכי ויצרתי מספר פרויקטים המשלבים עדויות ניצולי שואה בעבודה עם בני נוער. יומיים לאחר ה 7.10 קיבלתי טלפון מאוהד להצטרף לעדות 710 ומאז אני חלק מהמיזם. בעיקר בתחום עריכת עדויות. לקחתי גם חלק בעבודה אל מול הקהילה המפונה של קיבוץ בארי בים המלח, שם גם גביתי עדויות ועסקתי בצילום. זכות גדולה מבחינתי להיות חלק מעדות710.

שירה כהן-פלד

אחראית מחלקת רליסים (אישורי פרסום) בפרויקט עדות 710.
בחיים: מעצבת גרפית ומפיקת ארועים עצמאית, בעלת סטודיו לעיצוב והפקת מארזים ומתנות קונספטואליות למגזר העסקי והפרטי. אמא לארבעה מהממים, יזמית בנשמה, כותבת, חוקרת, יוצרת.
כמה ימים אחרי השבעה באוקטובר, הבנתי שחייבים למצוא דרך לתעד את אירועי הטרגדיה הגדולה במדינה. ביני לבין עצמי התחלתי לחשוב איך עושים זאת, כשקפצה לי הודעת וואטסאפ שמחפשים מתנדבים לפרוייקט עדויות.
מאז ועד היום אני מתנדבת בפרוייקט, בתפקיד שנראה לי בהתחלה כמו "בורג קטן במערכת", אבל בעצם מהווה סוג של צומת חשובה לכל העדויות.
בין שלבי הצילום והעריכה לשלב הפרסום במדיות השונות - עוברים כולם במחלקת הרליסים, לקבל אישור סופי לפרסום העדויות.

יוחאי רוטנברג

עובד סוציאלי קליני וקהילתי, מדריך , מנחה ועורך תוכניות רדיו ופודקאסטים, עיתונאי קהילתי, ניסיון רב בראיונות והגשת תוכניות רדיו וטלוויזיה עם מגוון אוכלוסיות, צלם וידיאו וסטילס , מנהל אולפן טלוויזיה, ניסיון רב בעבודה עם בני הגיל השלישי, בני נוער בסיכון ואוכלוסיות עם צרכים מיוחדים. מנטור, מגשר, ומנחה קבוצות ניסיון ניהולי של 35 שנים , יושב ראש ומנכ"ל עמותה ישראלית לתקשורת קהילתית בהתנדבות

דייב גלעד

נולדתי בארה״ב ועליתי ארצה בגיל 13. כמו כולנו, בגיל 18 התגייסתי לצה״ל ונשארתי בצבא ומשרד רוה״מ עד גיל 41 ופרשתי בדרגת אל״מ.
לאחר הפרישה עברתי לסקטור ההי-טק ושימשת כסמנכ״ל מכירות ובהמשך כ- COO של חברה אמריקאית בתחום עיבוד וידיאו. נכנסתי לחברה לקראת גמר פיתוח והובלתי את השיווק ומכירות ובמרוצת השנים החברה נתפשה כ״רולס-רויס״ בסקטור התנהגות לקוחות בשוק הקמעונאות בארה״ב.
בהמשך עסקתי בתכנות מערכות בקרה ושליטה בעולם ה- Homeland Security למדינות רבות בעיקר במרכז ודרום אמריקה. שבתי ארצה לאחר כ-15 שנה מעט לפני פרוץ הקורונה.
כיום עוסק (בעיקר להנאתי) בצילום עם מיקוד על צילום אווירי (רחפנים), צילום אורבאני וטבע.
אני גר בתל אביב, נשוי באושר עם לי 5 ילדים מקסימים!

לילך ניישטט

ד״ר לילך ניישטט היא מרצה בכירה בסמינר הקיבוצים, מלמדת שירה, אמנות והיסטוריה. היתה חוקרת אורחת בחוג לספרות השוואתית באוניברסיטת הרווארד (2019-2020). ספריה: קריסטבל לס"ט קולרידג' (אבן חושן, 2011), היהודיה שלהם: מותר ואסור בעדויות על השואה (האוניברסיטה העברית ומכון מופ״ת, 2016), מי מפחד מקריסטבל? סיפורה של קבוצות קריאה (גמא והקיבוץ המאוחד, 2017), שיר השירים והפואטיקה של הפרגמנט (רסלינג, 2019), פדגוגיה מתבוננת ותיקון עולם (עריכה בשיתוף נטע בר יוסף-פז, 2022).

רננה קידר

אני מרצה בכירה למשפטים ומדעי הרוח הדיגיטליים באוניברסיטה העברית בירושלים. באוניברסיטה, אני המנהלת האקדמי של המרכז למדעי הרוח הדיגיטליים ועומדת בראש מעבדת אלפרד לנדקר לניתוח חישובי של עדויות שואה. במחקר שלי אני מנתחת נרטיבים משפטיים ועדויות של פשעי זוועה המוניים והפרות זכויות אדם שיטתיות תוך שימוש בטכניקות מתקדמות של ניתוח טקסט חישובי מתחומי מדעי הרוח הדיגיטליים ועיבוד שפה טבעית.

איל אמיר

עורך ובמאי סרטים ותיק, בוגר קמרה אובסקורה 1994, אבא לשניים סבא לשלוש, מתגורר בחיפה.
מקצועי המרכזי הוא עריכת סרטים מכל הסוגים, עלילה, דוקו, מסחריים ואמנותיים. במהלך השנים עבדתי במגוון הפקות, ביימתי וערכתי חדשות, טריילרים ופרומואים, סרטים דוקומנטריים, עלילתי ומגזר פרטי לסוגיו. אני גם משחק ומקריין.
אחרי שנים בניהול סטודיו מולטימדיה במוזיאון גדול היום אני עצמאי, בעיקר בעריכת וידאו. סרט בולט שערכתי לאחרונה הוא "הבשורה על פי יהודה" של הבמאי דן וולמן, על פי ספרו של עמוז עוז.

קובי יונתן

במקצועי אני עיתונאי, במאי, צלם, עורך. במשך שנים רבות צילמתי עבור רשת הטלוויזיה היפנית NHK והטלוויזיה הגרמנית ZDF. כיוצר צילמתי סרטים דוקומנטריים, צילום תת מימי, פרסומות, וקליפים מוזיקליים ועוד. אישי: אני גר במבשרת ציון, יש לי בת זוג אהובה, שלושה ילדים וסב לזוג תאומות .

אוהד לוי

בן 40, נשוי פלוס 2, רואה חשבון ומבקר מערכות מידע בבנק מזרחי טפחות. 15 שנה ניסיון בתחום.
גר בהוד השרון. בעל תואר ראשון ושני במנהל עסקים התמחות במימון וחשבונאות.

נטע דקל

בן 62 ממושב בני עטרות. רואה חשבון ובעל תואר שני במנהל עסקים. כיום, יועץ עצמאי בתחום מערכות המידע וצלם רחוב, דוקומנטרי ותרבויות. מראשית 2023 שותף בצוות צלמים המתעדים את המחאה ומה- 7 באוקטובר 2023 ממקימי עדות 710, ומשמש כמנהל הכספים של האגודה. בנוסף אני מצלם עדויות של ניצולים ושורדים מאירועי השבת השחורה של ה- 7/10

שלהבת אופיר

שמי שלהבת אופיר, נולדתי בקיבוץ נחל עוז, גדלתי והתעצבתי בו. עזבתי את הקיבוץ לפני 25 שנים, וכיום גרה במושב גבעת ישעיהו בעמק האלה. מבחינות רבות נחל עוז הוסיף להיות הבית שלי, לא רק מפני שהוריי עדיין חברים בו, אלא משום שבו הונחו היסודות למי שאני כיום.
אני היסטוריונית בעלת ד"ר להיסטוריה של עם ישראל באוניברסיטה העברית בירושלים, מרצה להיסטוריה ולהוראת ההיסטוריה במכללת הרצוג ואשת חינוך המלמדת היסטוריה, ספרות וחקר. לוקחת חלק במיזמים חינוכיים בארץ ובעולם.
ההשתתפות ב"עדות 710" היא מבחינתי שליחות כפולה - זוהי הדרך שלי לגמול לקהילה שגידלה אותי, והזדמנות להבטיח שהסיפור שלהם יתועד ויונצח כבסיס למחקרים היסטוריים בעתיד.

דב גזית

עורך וידיאו, צלם רחפן ו-360
אנרכיסט, פעיל בסיירת הרחפנים - מסקר הפגנות באזור השרון
טייל מקצועי על אופנוע במטרה לבקר בכל המדינות בהם ניתן לבקר.

אורה מימון פילבסקי

נשואה למרסלו ואמא לדן מיקה ועדי
בעלת תואר ראשון + ת.הוראה. כ-28 שנים במאית ועורכת סרטים דוקומנטרים. בן הסרטים שערכתי|ביימתי: "קל קשה אנוש", "בת מלך", "המורדים"|, "The muse". במשך 4 שנים ניהלתי את מחלקת העריכה ברשוה"ש ובכאן 11 שימשתי כסגנית ועורכת עד אשר פרשתי. היום ממשיכה לערוך ולביים ובנוסף משמשת כיועצת תוכן בכאן 11 ולקטורית בקרנות שונות. בימים אלה סיימתי פרויקט video-art בשם "שריפה לבנה". רוכבת על אופניים ואוהבת מאוד לצאת לטרקים.

רוני אלפנדרי

עובד סוציאלי קליני. חבר בסגל הבכיר בבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת חיפה. תואר שלישי בפסיכואנליזה ופרשנות. עוסק בפסיכותרפיה פסיכואנליטית, צילום וכתיבה. פרסם מאמרים וספרים על זיכרון השואה, ספרות ופסיכואנליזה, צילום וחקר תרבות, פרוזה ושירה. https://www.ronyalfandary.com/

הצטרפו לרשימת התפוצה של עדות 710 וקבלו מאיתנו עדכונים שוטפים על פעילויות הארגון וכיצד ניתן לסייע.

bottom of page